امروز جمعه, 6 ارديبهشت 1398
  • تماس با ما : 88854686
  • ساعت : ۱۴:۱۳:۵۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ 
  • کد خبر : ۱۸۲۰
ظرفیت های تولیدی ذوب آهن اصفهان معطل سنگ آهن
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در این دیدار با اشاره به اینکه تولید این شرکت در سال گذشته حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزارتن بوده است، گفت:: ظرفیت تولید سالانه این مجتمع عظیم صنعتی بین ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تا ۴ میلیون تن است که عدم تامین مواد اولیه به ویژه سنگ آهن به میزان لازم، عامل اصلی معطل ماندن این ظرفیت تولید می باشد

مهندس یزدی زاده با اشاره به اینکه ذوب آهن اصفهان در دهه ۴۰، معادن اصلی سنگ آهن و زعال سنگ کشور را، اکتشاف، تجهیز و ساماندهی کرد و پایه گذار فعالیت های مدرن معدنی کشور محسوب می شود، گفت:: این شرکت امروز به دلیل سیاست های نادرست در واگذاری معادن طی دوره های مختلف، با مشکل مواد اولیه مواجه شده است، در حالیکه سنگ آهن، خام فروشی شده و صادر می گردد.

مدیرعامل ذوب آهن، تعرفه های صادراتی سنگ آهن را بازدارنده ندانست و گفت:: تا زمانی که خام فروشی سنگ آهن، صرفه اقتصادی بسیاری دارد، این مواد اولیه به ذوب آهن اصفهان که بزرگترین تولید کننده محصولات فولادی طویل کشور است، نمی رسد.

وی فعالیت اقتصادی و پیشرفت ذوب آهن را در گرو حمایت دولت جهت تامین مواد اولیه دانست و گفت:: این شرکت دارای ۱۴ هزار پرسنل است و علاوه بر آن ۱۷ هزار کارگر معادن زغال سنگ کشور نیز کاملاً وابسته به فعالیت این شرکت هستند و در مجموع به طور غیر مستقیم پایداری اشتغال یک میلیون نفر با ذوب آهن اصفهان در ارتباط است.

مهندس یزدی زاده در دیدار با مسئولین خبرگزاری موج، بر ضرورت اطلاع رسانی مشکلات تولید کنندگان و صنعت گران کشور تاکید کرد و گفت:: انتظار ما از رسانه ها، جانبداری و یا حمایت بی دلیل نیست، اما انتظار می رود که رسانه ها با انعکاس بی طرفانه حقایق و ارائه تحلیل های کارشناسانه و دقیق، به حل این مشکلات کمک کنند.

مدیرعامل ذوب آهن، فعالیت رسانه ها و به خصوص خبرگزاری ها را مکمل فعالیت های اقتصادی و صنعتی دانست و گفت:: روابط عمومی سازمان هر اندازه که خوب و قوی عمل کند، از همراهی و تعامل رسانه های کشور بی نیاز نیست و این تعامل می تواند نتایج مثبتی جهت اطلاع رسانی صحیح دستاورد ها و همچنین بیان مشکلات به همراه داشته باشد.

دکتر محمودرضا امینی، مدیرعامل خبرگزاری موج نیز در این دیدار، ذوب آهن اصفهان را پیشکسوت صنایع کشور و صنعتی مهم و تاثیر گذار دانست که باید برای مسئولین در اولویت باشد.

وی با اشاره به مشکلات مربوط به تامین مواد اولیه ذوب آهن اصفهان، گفت:: سیاست هایی که منجر به خام فروشی مواد اولیه می شود، تولید و قدرت اقتصادی کشور را تضعیف می سازد و لذا رسانه ها در گوشزد کردن این مهم به مسئولین، وظیفه مهمی دارند.

مدیرعامل خبرگزاری موج، تولید ریل در ذوب آهن اصفهان را یک اقدام مهم دانست و گفت:: خوشبختانه مسئولین وزارت راه و شهرسازی، دیدگاه جهادی نسبت به توسعه حمل و نقل ریلی دارند و ریل ذوب آهن می تواند پشتیبان خوبی برای این توسعه باشد.

شایان ذکر است که خبرگزاری موج که زیرمجموعه مؤسسه مرور وقایع جهان است، به عنوان خبرگزاری خصوصی از سال ۱۳۸۱ فعالیت خود را آغاز و با گرایش اقتصادی فعالیت می کند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.2.0.0
    V5.2.0.0